Шедьовър и дузпи изхвърлиха Арсенал от Лига Европа (ВИДЕО)

Спортинг Лисабон продължава към четвъртфиналите след драма

Един от фаворитите в Лига Европа - Арсенал, отпадна драматично в осминафиналите! "Артилеристите" направиха 1:1 с гостуващия Спортинг Лисабон в редовното време и продълженията, а при наказателните удари в грешник за тима на Микел Артета се превърна Габриел Мартинели, чийто слаб удар бе отразен от вратаря Антонио Адан.

Така португалците продължават напред с общ резултат 3:3 (2:2 на Жозе Алваладе) и 5:3 след дузпи.

На Емиратс Стейдиъм, Арсенал бе по-активен в началните минути, но даде две свидни жертви - Такехиро Томиясу и Уилям Салиба получиха контузии и се наложи да бъдат заменени от Бен Уайт и Роб Холдинг. Въпреки това лидерът в английската Висша лига поведе в 19' чрез капитана Гранит Джака.

Впоследствие до почивката Мартинели и Габриел Жезус бяха спрени от Адан, докато лисабонските "лъвове" бяха най-близо до попадение при далечен изстрел на Мануел Угарте.

Спортинг се събуди през второто полувреме и стигна до изравняване в 62', когато Педро Гонсалвеш блесна със страхотно изпълнение. Португалският национал видя, че вратарят Аарън Рамсдейл е излязал леко напред и го прехвърли от центъра. Играчите на Арсенал загубиха концентрация и малко по-късно Маркъс Едуардс се озова сам срещу Рамсдейл, но стражът успя да избие.

Стигна се до продължения, в които на два пъти Габриел Магаляеш накара Адан да показва класа. Гостите завършиха двубоя с човек по-малко заради късен втори жълт картон на Угарте за груб фал срещу влезлия като смяна Букайо Сака.

В крайна сметка спорът се реши с дузпи. При тях за Спортинг бяха точни Сент Юсте, Ешгайо, Инасио, Артур и Сантош, а за Арсенал - Йодегор, Сака и Тросар. Пропускът на Мартинели обаче се оказа решаващ.

Така Арсенал отново се провали в евротурнирите, където няма трофей от 29 години.