Голям Ботев смълча Марибор! (ВИДЕО+ГАЛЕРИЯ)

2:2 в реванша, да се готви Панатинайкос

Ботев Пловдив пише своята нова приказка в Европа! Тимът на Душан Керкез отстрани словенския Марибор и продължава напред в Лига Европа.

След 2:1 на "Колежа", "сините" в този мач пловдивчани, завършиха 2:2 в реванша и ще срещнат Панатинайкос във втория предварителен кръг на втория по сила на турнир на континента.

Словенците поведоха в 13' чрез Ян Репас. В 48' влезлият от резервната скамейка Кристиан Нвачукву изравни. 12 минути по-късно Нвачукву асистира за Антъни Уджа, който направи пълен обрат. Новият любимец на феновете е на 33 години е, а зад гърба си има стотина мача в Бундеслигата с Майнц, Кьолн, Вернер и Унион.

Марибор натисна в последните 20 минути и положенията следваха едно след друго, Етиен Бугре изравни за 2:2 в 80', но домакините така и не стигнаха до ново попадение, което щеше да вкара мача в продължения.

Разписалият се първи за вечерта Ян Репас можеше за втори път да прониже мрежата на опонента си две минути след редовните 90. Красива атака на "канарчетата" по лявото крило бе едно от последните действия в мача.

Над 1200 фенове се сърбаха на стадион "Христо Ботев", за да гледат заедно двубоя на голяма видео стена. "Жълто-черните" привърженици заеха цял сектор от централната трибуна и емоционално подкрепят своите любимци.

Автор: Андрей Романов