Юнайтед изхвърли Барселона с обрат в Театъра на мечтите (ВИДЕО)

Англичаните продължават към осминафиналите на Лига Европа

Обрат в Театъра на мечтите прати Манчестър Юнайтед на осминафинал в Лига Европа! "Червените дяволи" победиха Барселона с 2:1 у дома в реванша и продължават напред с общ резултат 4:3 (2:2 в Каталуния преди седмица). Така Юнайтед сложи край на 15-годишното чакане за успех срещу Барселона и нанесе на каталунците първо поражение от началото на 2023-та.

Още от началните минути на Олд Трафорд си пролича, че мениджърът Ерик тен Хаг е променил игровия план - Ваут Вегхорст водеше атаката с Джейдън Санчо в ролята на десетка. Тактиката сработи и Бруно Фернандеш се озова сам срещу вратаря на Барселона Марк-Андре Тер Стеген рано-рано, но не съумя да го преодолее.

След четвърт час игра португалецът бе замесен в ключова ситуация и в другия край на терена. Плеймейкърът дръпна Алехандро Балде в наказателното поле и за гостите беше отсъдена дузпа, която Роберт Левандовски превърна в гол, макар че стражът Давид Де Хеа хвана ъгъла и докосна топката. Попадението е под №39 за полския таран в евротурнирите от сезон 2018/2019 насам. Оттогава няма играч с повече.

Отборът на Барселона владееше инициативата до почивката, но през втората част Юнайтед действаше вдъхновено. Фред възстанови равенството в 47', оползотворявайки пас на Фернандеш, преди резервата Антъни да оформи обрата в 73'.

Кошмарът е втори пореден за Барселона на английска земя. Предишният беше разгромът с 0:4 от Ливърпул в Шампионската лига през 2019 г. Загубата ще позволи на "блаугранас" да се фокусират върху голямата си цел - титлата в испанската Примера дивисион, която в момента оглавяват.

В същото време Манчестър Юнайтед вече гледа към неделния сблъсък с Нюкасъл във финала за Карабао Къп, който може да завърши с първи трофей за Тен Хаг начело на "червените дяволи".