"Лайпциг" и "Аталанта" оставиха развръзката за реванша

Зрелищен първи четвъртфинален сблъсък в Лига Европа

"Лайпциг" и "Аталанта" завършиха наравно 1:1 в първия мач между двата тима от четвъртфиналите на Лига Европа. Така двата тима оставиха развръзката за реванша на италианска земя след седмица - на 14 април.

Тази вечер "бергамаските" откриха резултата в 16', когато Луис Муриел получи топката от Давиде Дзапакоста и я прати в горния десен ъгъл. Колумбиецът бе точен за четвърти път в Лига Европа през настоящата кампания и девети във всички турнири.

"Лайпциг" се активизира след попадението, но не успя да отговори преди почивката.

.В 53' Муриел пропусна да вкара втори гол за италианците, преди Андре Силва да сбърка от бялата точка за домакините. Малко след това обаче Дзапакоста си отбеляза автогол в опит да избие центриране в наказателното поле - 1:1.

Така "Лайпциг" вече има попадения в 9 поредни двубоя от евротурнирите, без в сметката да влизат квалификационните. Това е най-дългата серия в историята на "червените бикове".

До края за "Аталанта" пропуск направи Дуван Сапата, докато за "Лайпциг" най-близо до попадение бе Доминик Собослай.