"Лайпциг" на полуфинал в Лига Европа за първи път в историята си

"Биковете" елиминираха "Аталанта"

"РБ Лайпциг" е първият полуфиналист в Лига Европа. Германският клуб си осигури историческо първо класиране в топ 4 на втория по сила европейски клубен турнир след победа с 2:0 над италианския "Аталанта" като гост. "Биковете" елиминираха съперника си с общ резултат 3:1.

В герой за "Лайпциг" се превърна нападателят Кристофър Нкунку, който вкара и двете попадения.

Французинът откри головата си сметка в 18-ата минута, когато Конрад Лаймер го намери на чиста позиция и той не сбърка от близка дистанция.

В началото на втората част играчите на "Аталанта" имаха претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле на играч на гостите, но съдията Матеу Лаос реши да не посочва бялата точка, след като изгледа и повторенията на ВАР.

Бергамаските бяха много активни, но така и не успяха да пробият защитата на германския си съперник. За сметка на това гостите изчакаха момента си на контраатака и в 86-ата минута Мусо повали в наказателното поле Нкунку. Лаос отсъди дузпа, която звездата на гостите превърна във втори гол за крайното 2:0.

На полуфиналите "РБ Лайпциг" ще играе с победителя от двойката "Рейнджърс" - "Брага".