Лудогорец изпусна златен шанс в Пилзен

0:0 с чешкия Виктория, капитанът Пьотровски сбърка от дузпа

Лудогорец изпусна златен шанс във втория кръг на Лига Европа! Българският шампион направи 0:0 като гост на чешкия Виктория Пилзен.

"Орлите" можеха да си тръгнат и с трите точки в европейския дебют на Игор Йовичевич начело на тима, но дузпа на капитана Якуб Пьотровски в 52' бе спасена от вратаря Мартин Йедличка.

Така Лудогорец, който отстъпи с 0:2 на Славия Прага в откриващия кръг, заема 28-ата позиция, докато Виктория е на 22-ро място с актив от 2 точки.

В следващия кръг Лудогорец гостува на Андерлехт, а чехите на ПАОК, в чийто състав е Футболист №1 на България - Кирил Десподов.

Двубят на Доосан Арена започна равностойно. Първата голова възможност се откри пред чехите в 17'. Тогава разградчани сбъркаха и Принс Квабена Аду стреля, обаче много неточно.

Впоследствие Якуб Пьотровски и Руан Круз бяха блокирани, а удар с глава на Вацлав Йемелка от Виктория попадна право в стража Хендрик Бонман.

В 28' Кайо Видал получи травма в гърба и отстъпи мястото си на Агибу Камара.

В началото на втората част именно халфът предяви претенции за игра с ръка на Йемелка в наказателото поле. Реферът се консултира със системата за видеоповторения (VAR) и посочи бялата точка. Зад топката застана капитанът Пьотровски, но вратарят Йедличка отрази удара му.

В 71' в игра за домакините се появи бившият играч на Левски Рикардиньо. Две минути по-късно Виктория пропиля най-чистото си положение - Даниел Вашулин се измъкна и стреля, но уцели дясната греда.

До края Лудогорец направи още две принудителни смени - с травми излязоха Ивайло Чочев и Диниш Алмейда.

В първата минута от добавеното време Лукаш Калвах се озова на стрелкова позиция, но прати топката над вратата.

Така Лудогорец продължава без загуба в двубоите с Виктория - победа и 2 равенства. Първият им сблъсък в официален мач бе в плейофите на Шампионската лига през сезон 2016/2017, когато "орлите" спечелиха с 2:0 в Разград, преди да стигнат до 2:2 в Пилзен. Това бе второто и към този момент последно влизане на Лудогорец в групите на най-престижния клубен турнир.