"Лудогорец" направи пропуски и бе наказан от "Бетис"

Битката за второто място ще се реши в директния сблъсък с "Рома"

"Лудогорец" отстъпи с 0:1 на гостуващия "Бетис" в мач от петия кръг на група 3 на Лига Европа. Победното попадение за съперника отбеляза влезлият като резерва Набил Фекир. Световният шампион с Франция беше точен в 56'.

Поражението е осмо за "орлите" от испанци, като родният тим остава с негативен баланс срещу представители на Ла Лига.

Така "Бетис" печели групата с 13 точки, а "Лудогорец" и "Рома" ще решават спора за втората позиция в Рим на 3 ноември. В момента "орлите" имат 7 точки, колкото и "вълците" на Жозе Моуриньо, които победиха с 2:1 като гости аутсайдера ХИК Хелзинки в късния двубой.

Днес, на "Хювефарма Арена", "Лудогорец" започна агресивно и не изпусна инициативата преди почивката, но Каули Оливейра и Игор Тиаго направиха пропуски. Задачата на "Бетис" пък се усложни в 27', когато капитанът Хоакин бе заменен принудително поради контузия.

През втората част атаките на "Лудогорец" обаче поизгубиха остротата си. Отборът на Анте Шимунджа създаваше положения по-трудно, а "Бетис" се активизира, за да нанесе съкрушителния удар в 56', когато Фекир се възползва от груба грешка на разградчани в защита и преодоля вратаря Серджио Падт.

Попадението шокира "Лудогорец" и в оставащите минути пред 11-кратните шампиони се откриха само две възможности, пропилени от появилия се като смяна Матиас Тисера и Бърнард Текпетей.