Лудогорец пак удари Петрокуб и чака Рома, Юнайтед, Тотнъм...

Шампионите спечелиха плейофа на Лига Европа с общ резултат 6:1

Лудогорец записа втора победа над молдовския Петрокуб - 2:1 в Кишинев. Така шампионите отстраниха съперника си с общо резултат 6:1 и вече очаква съперниците си в основната фаза на Лига Европа. Жребият ще бъде теглен утре от 14 ч.

Петрокуб поведе в 28-ата минута чрез Владимир Амброс, а след това пропусна няколко отлични възможности да удвои аванса си и съответно да притисне гостите. В 57-ата минута обаче молдовският тим остана с човек по-малко, след като Мудрак първо получи жълт картон за нарушение, а след това аплодира иронично решение на рефера.

Спас Делев изравни за Лудогорец след кошмарна грешка в защитата на съперника, а в последните секунди Рик Джонатан донесе победата.

Сред потенциалните съперници на тима от Разград са Рома, Манчестър Юнайтед и Тотнъм. Футболистите на Захари Сираков са в трета урна за жребия.

Новият формат на Лига Европа е копие на този в Шампионска лига. Всеки от 36-те отбора ще играе по 8 мача с различни съперници - 4 домакинства и 4 гостувания. След това ще има общо класиране - първите 8 продължават към осминафиналите, а отборите от 9-то до 24-то място ще играят допълнителен плейоф.