"Лудогорец" си осигури европейски футбол и през пролетта

"Орлите" победиха ХИК с 2:0 у дома в Лига Европа

Шампионът "Лудогорец" си осигури участие в европейските клубни турнири и през пролетта! "Орлите" победиха ХИК Хелзинки с 2:0 у дома в мач от четвъртия кръг на група 3 в Лига Европа. Така отборът на Анте Шимунджа подпечата своята виза за Лигата на конференциите, но продължава и битката с "Рома" за елиминационната фаза на Лига Европа.

Води "Бетис" с 10 точки, пред "Лудогорец" със 7 и "Рома" с 4, а финландците остават на дъното с 1. В петия кръг - на 27 октомври, българският тим приема лидера, докато ХИК ще е домакин на "Рома".

Тази вечер, на "Хювефарма Арена" в Разград, "Лудогорец" доминираше и стигна до победата с попадения на Дани Групер в 39' и Рик в 64'. В края Каули отбеляза трети гол, но той не беше зачетен заради засада.

ХИК довърши мача с човек по-малко заради червен картон на Юка Райтала в третата минута от добавеното време.

Участието в елиминационната фаза на евротурнир ще е първо за 11-кратния роден шампион от 2002 г. насам, когато се сблъска с "Интер" в Лига Европа и отпадна с общ резултат 1:4 (1:2 и 0:2).

Съставите

"Лудогорец": Серджо Падт, Сисиньо, Антон Недялков, Оливие Вердон, Дани Групер, Мануел Шоу (78'-Педро Нареси), Якуб Пьотровски (87'-Нонато), Каули, Рик, Матиас Тисера (66'-Игор Тиаго), Бърнард Текпетей (87'-Спас Делев)

ХИК: Конър Хазард, Арту Хосконен, Миро Тено, Юка Райтала, Дейвид Браун (46'-Мати Пелтола), Перпарим Хетемай, Сантери Ваананен (59'-Насим Бужелаб), Лукас Лингман (70'-Атому Танака), Пири Соири (58'-Каспер Теро), Сантери Хостика (70'-Антони Олисаня), Малик Абубакари