НА ЖИВО: Финалът в Лига Европа

Следете с нас Аталанта - Байер Леверкузен

96' - Край на мача. Аталанта - Байер 3:0. Първи европейски трофей в 116-годишната история на "Богинята".

90' - 5 минути добавено време. Навлизаме в периода, в който Байер има 15 гола от началото на сезона.

90' - Толой за Руджери в Аталанта.

84' - Две промени извършват и италианците - Туре и Хатебур за Скамака и Дзапакоста.

81' - Двойна смяна в Байер - Шик и Тела за Вирц и Фримпонг.

75' - ГООООООООООООЛ! 3:0 за "Богинята", Лукман с хеттрик! Нигериецът влезе в историята, превръщайки се в първия с 3 гола във финал на Лига Европа.

73' - И за влезлия преди малко Андрих.

70' - Жълт картон и за Коопмейнерс.

68' - Андрих и Хложек за Паласиос и Грималдо в Леверкузен.

67' - Тапсоба също.

60' - Дзапакоста е декориран в  жълто.

57' - Де Кетелере излиза, в игра вече е Пашалич.

49' - Опасна атака за Аталанта, но Инкапие се намеси отлично, за да избие в корнер, от който не последва напрежение пред Ковар.

46' - Начало на втората част.

Смяна в Леверкузен на почивката - Станишич отстъпва мястото си на Бонифейс. Промяна и при "Богинята" - Скалвини за Колашинац.

Край на първото полувреме: Аталанта - Байер 2:0.

45' - 2 минути е добавеното време.

43' - Де Кетелере стреля, Ковар отрази.

35' - Жълти картони за Скамака и Вирц.

35' - Грималдо се озова на добра позиция, но също стреля слабо.

31' - Слаб удар на Скамака от дистанция, никакви проблеми за Ковар.

26'- ГОООООООООООООЛ! 2:0 за Аталанта, отново Лукман!

22' - Първият жълт картон в мача е за Джимсити от "бергамаските".

19' - Първата опасна атака за Байер завърши с удар на Грималдо право в ръцете на Мусо след рикошет.

12' - ГОООООООООООЛ! 1:0 за Аталанта. Адемола Лукман бележи!

8' - Руджери опита да намери Скамака в наказателното поле, но нападателят не успя да отиграе.

7' - Пряк свободен удар за Аталанта на удобна позиция за центриране. Отбраната на "аспирините" обаче се справи.

1' - Начало на мача.

Стартовите състави

Аталанта (3-4-3): Мусо - Джимсити, Хиен, Колашинац - Дзапакоста, Едерсон, Коопмейнерс, Руджери - Де Кетелере, Скамака, Лукман

Байер Леверкузен (3-4-3): Ковар - Тапсоба, Та, Станишич - Инкапие, Паласиос, Джака, Фримпонг - Грималдо, Вирц, Адли

ПРЕВЮ

Oт 22:00 ч. Аталанта и Байер Леверкузен ще се сблъскат в спора за трофея в Лига Европа. Двубоя в Дъблин (Ирландия) можете да гледате пряко по bTV Action, както и онлайн на VOYO.BG.

Докато за Аталанта това ще бъде първи европейски финал в 116-годишната история на клуба, Байер излиза за трети път в спор за трофей на Стария континент.

През 1987/88 "аспирините" победиха Еспаньол след дузпи, за да триумфират с Купата на УЕФА. През 2002 г. Байер, с Димитър Бербатов в състава, отстъпи с 1:2 на Реал Мадрид във финала на Шампионската лига.