Пореден гол на Довбик не стигна на Рома срещу Атлетик (ВИДЕО)

Без победител в Рим, българската съдийска бригада се справи

Рома и гостуващият Атлетик Билбао завършиха 1:1 в първия кръг от новата основна фаза на Лига Европа.

Двата тима изиграха равностоен мач, в който на родната съдийска бригада, начело с Георги Кабаков, не се наложи да се намесва в дискусионни моменти.

На Стадио Олимпико в Рим, "вълците" поведоха в 32', когато Анхелиньо центрира отлично към Артьом Довбик и украинският нападател отбеляза с глава. Така 30-милионната лятна покупка на домакините се разписа в трети пореден мач, като бе точен още срещу Удинезе (3:0) и Дженоа (1:1).

Рома обаче понесе тежък удар - звездата на "джалоросите" Пауло Дибала получи контузия и бе заменен от Матиас Суле на почивката.

През втората част италианците подходиха дефанзивно и предоставиха инициативата на съперника.

Стигна се до 85', когато при центриране от пряк свободен удар резервата Унай Нунес отклони с глава топката към Айтор Паредес и той изравни, също с глава.

Така Атлетик попречи на Рома да запише втори пореден успех след смяната на Даниеле Де Роси с Иван Юрич. Баските обаче остават с едва една победа в последните си вече 10 гостувания в Италия.

В следващия кръг - на 3 октомври (сряда) Рома ще пътува до Швеция за мач с аутсайдера Елфсборг, докато "лъвовете" на Ернесто Валверде приемат нидерландския АЗ Алкмаар.