Преживейте го отново: Триумфът на Аталанта (ГАЛЕРИЯ)

Италианският тим спечели трофея в Лига Европа

Аталанта спечели първи голям трофей в своята 116-годишна история!

Италианският тим триумфира в Лига Европа, като на финала победи шампиона на Германия Байер Леверкузен с 3:0.

Хеттрик във финала в Дъблин отбеляза Адемола Лукман. Той е първият футболист с 3 гола в най-важния мач от втория по сила европейски клубен турнир.

"Богинята", както феновете наричат своя любим тим, заслужено победи безгрешния тим на Чаби Алонсо! Два гола паднаха през първото полувреме - до 26-ата минута, а Лукман оформи своя хеттрик в 75-ата минута, с което сложи край на впечатляващата серия на Байер от 51 мача без поражение.

В основата на успеха беше треньорът на Аталанта Джан Пиеро Гасперини, който очаквано беше и сред най-усмихнатите и емоционалните по време на празненствата.

Красивият трофей седя заслужено най-дълго в ръцете на Лукман, който по традиция прибра и топката от финала заради своя хеттрик.