"Рома" е на колене! "Лудогорец" излъга "вълците" с 2:1

Каули и Нонато вкараха за "орлите"

"Лудогорец" потегли по най-добрия начин в Лига Европа. След 16 поредни загуби в груповата фаза на турнира разградчани счупиха каръка, побеждавайки "Рома" с 2:1.

В 72-рата минута Каули Оливейра даде аванс на домакините. Аслак Фон Витри пропусна топката за Каули, а бразилецът премина като на шпалир през играчи на "Рома" и хладнокръвно завърши във вратата на Миле Свилар. В 83-ата минута Оливие Вердон се отличи с ключова намеса, след като изчисти преди голлинията.

Четири минути пред края гостите успяха да изравнят - Лоренцо Пелегрини центрира в наказателното поле, а Елдор Шомуродов заби топката във вратата на Падт с глава.

Радостта на Дибала и компания трая кратко. В 88-ата минута Рик Джонатан върна към влезлия като резерва Нонато, който преодоля Рожер Ибанес и вкара топката за втори път във вратата на Свилар.

Жозе за пети път гостува в България, като досега винаги побеждаваше. Три от досегашните четири визити бяха в групови фази, при това на различни турнири – Шампионска лига, Лига Европа и Лигата на конференциите.

В другия мач от групата "Бетис" победи с 2:0 ХИК Хелзинки при визитата си във Финландия и оглави класирането.
В добавеното време на първата част Насим Буджелаб извърши нарушение в наказателното поле и испанците получиха дузпа. Зад топката застана Уилиян Жозе, който се разписа за 0:1. В 64-ата минута Жозе добави още едно попадение на сметката си, след като се оказа на точното място, за да засече топката в противниковата врата.

В следващия кръг "Рома" приема ХИК, а "Бетис" е домакин на родния шампион "Лудогорец".

Съставите:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Сисиньо, 24. Оливер Вердон, 16. Аслак Фон Витри, 3. Антон Недялков, 95. Каули Оливейра, 6. Якуб Пьотровски, 23. Кафумана Шоу, 37. Бърнард Текпетей, 9. Игор Тиаго, 11. Кирил Десподов

Рома: 99. Миле Свилар, 23. Джанлука Манчини, 6. Крис Смолинг, 3. Рожер Ибанес, 19. Зеки Челик, 4. Браян Кристанте, 8. Неманя Матич, 7. Лоренцо Пелегрини, 59. Никола Залевски, 21. Пауло Дибала, 11. Андреа Белоти