Рома излъга Байер с гол на дебютирал в София (ВИДЕО)

Крехък аванс за тима на Специалния преди реванша от Лига Европа

Рома излъга Байер (Леверкузен) в първия мач между двата тима от полуфиналите в Лига Европа. Римските "вълци" спечелиха с 1:0 у дома, а единственото попадение на Стадио Олимпико отбеляза юношата на клуба Едоардо Бове, който се разписа в 63'.

Така Рома сложи край на серията на "аспирините" от 9 мача без поражение като гости. Същевременно треньорът на италианския гранд Жозе Моуриньо се приближи до втори пореден финал в евротурнирите, след като "джалоросите" триумфираха в дебютното издание на Лигата на конференциите през миналия сезон.

Спечелване на Лига Европа изглежда единственият шанс за Рома да участва в Шампионската лига идната кампания, след като отборът на Специалния изостана в борбата за Топ 4 в Серия "А".

Тази вечер Байер владееше инициативата в началните минути, но Роберт Андрих и Флориан Вирц пропиляха отлични възможности. В 18' домакините отговориха чрез Роджер Ибаниес, чийто удар с глава беше избит от вратаря Лукаш Храдецки.

Рома продължи да тормози противниковата защита със статични положения, но на два пъти Едмонд Тапсоба успя да отклони топката в последния момент при опасни центрирания.

"Вълците" поведоха след малко над час игра, когато Храдецки отрази изстрел на Тами Ейбрахам, обаче Бове прати топката в мрежата зад него при добавката.

Любопитното е, че 20-годишният халф направи европейския си дебют за Рома при победата с 3:2 срещу ЦСКА в София през декември 2021 г. - в двубой от груповата фаза в Лигата на конференциите.

В оставащите минути отборът на Специалния бранеше крехкия аванс, а Джереми Фримпонг от Байер беше близо до изравнителен гол в 87', когато Браян Кристанте се оказа последна преграда при преодолян Руи Патрисио.

Реваншът на германска земя е следващия четвъртък (18 май).