"Черно море" разгроми "Ботев" Враца и влезе в топ 3

Два гола на украинеца Евгений Сердюк

"Черно море" победи без никакви проблеми "Ботев" Враца с 5:0 и излезе на трето място в Първа лига, един кръг преди края на редовния сезон.

С успеха си момчетата на треньора Илиан Илиев изпревариха "Ботев" Пловдив и имат 45 точки в актива си, докато пловдивският тим е с 43 точки. "Ботев" Враца пък е на предпоследното 13-то място с 19 точки.

Домакините вкараха гол при първата си по-сериозна атака в 8-ата минута, но след проверка с ВАР попадението на Матиас Курьор не беше признато заради игра с ръка на футболиста на "Черно море".

В 14-ата минута обаче с прецизен удар от около 20 метра Васил Панайотов откри резултата. В 21-ата минута домакините удвоиха преднината си. Цветомир Панов стреля от дистанция, вратарят на гостите Красимир Костов боксира топката, но тя се удари в тялото на Костадин Ничев и се върна към вратата, а Курьор я вкара за 2:0.

В 26-ата минута "Черно море" вкара трети гол. Велислав Василев изведе на отлична позиция Курьор, който центрира успоредно на голлинията, а връхлитащият Евгений Сердюк вкара от 2-3 метра за 3:0.

Още преди края на първото полувреме Пабло Гарсия вкара за 4:0.

Двайсетина минути преди края Евгений Сердюк оформи крайния резултат.

В 85-ата минута "Черно море" остана с 10 души на терена, след като Васил Панайотов напусна игра заради контузия, а треньорът Илиан Илиев бе извършил и петте си смени.