И се лее кръв: Счупиха с кроше носа на италиански футболист (ВИДЕО)

Фанатичен турски фен нападна Алесандро Бианко от Фиорентина

Грозните сцени на мачовете от европейските клубни турнири изобилстваха в четвъртък вечерСлед като вратарят на Севиля Марко Димитрович бе ранен от хулигани в мача срещу Фенербахче от Лига Европа, още един футболист пострада, но в среща от Лигата на конференциите.

Този път става дума за Алесандро Бианко от Фиорентина. Полузащитникът няма да запомни с добро гостуването на италианците срещу Сивасспор. Той получи брутален юмрук в лицето от изгубил разсъдъка си привърженик на турския тим.

Носът на италианеца е счупен, а грозните сцени се случиха след четвъртия гол за клуба от Флоренция. Кръвта от носа на невярващия футболист на Фиорентина бе спряна след намесата на медицинския екип, който влезе на терена, за да му помогне.

Това, че Биaнко беше ударен, е просто срам. Той дори не видя хулигана да идва, а сега е със счупен нос. Публиката помогна на домакините да поведат в резултата, но този момент развали всичко. Ужасно е, че този 20-годишен младеж стана жертва на подобно насилие в една красива вечер", каза треньорът на „виолетовите“ Винченцо Италиано.

В крайна сметка инцидентът не попречи на италианците да се класират за четвъртфиналите в третата по сила надпревара, организирана от УЕФА. Фиорентина отнесе турците с 4:1 на реванша и с общ резултат 5:1.