Френски национал поигра със златен ланец, глобяват го (ВИДЕО)

Как изобщо допуснаха да излезе с него на терена?

Френският национал Жул Кунде ще бъде глобен от ФИФА, след като наруши едно от правилата на световната футболна централа. Бранителят излезе на терена срещу Полша с двойна златна верижка на врата си, която носи почти полувреме.

Това е в разрез с разпоредбите на ФИФА, гласящи, че на футболистите е забранено да носят накити по време на официални мачове.

Интересното е, че Кунде можеше да изкара и пълните над 90 минути с верижката, но тя беше забелязана от четвъртия съдия при изпълнение на тъч. Така се наложи човек от щаба на "петлите" да помага в свалянето ѝ. Престоят на Кунде в бокса обаче се оказа кратък, тъй като помощникът му беше експедитивен.

На терена Франция спечели с 3:1 срещу Полша със завидна лекота. Световните шампиони продължават към следващата фаза, където ще се сблъскат с Англия. Французите стигнаха до четвъртфиналите на трети пореден мондиал за първи път в историята.