"Милан" не сгреши срещу "Ювентус" - 2:0

Успехът е първи за Стефано Пиоли срещу Алегри

Шампионът на Италия "Милан" надви "Ювентус" с 2:0 на „Сан Сиро“ в мач от 9-ия кръг на Серия А. „Росонерите“ отбелязаха по едно попадение във всяко полувреме. Головете бяха дело на Фикайо Томори (45+1) и Брахим Диас (55).

Най-чистото положение за "Юве" дойде в 84-тата минута. Резервата Мойз Кен и Арек Милик разиграха на двойно, италианецът се озова на перфектна позиция фронтално срещу вратата, но в последния момент ударът му бе блокиран от Калулу.

Успехът е първи за Стефано Пиоли срещу Макс Алегри, като това са и последните двама треньори, правили миланистите шампиони. Това бе 20-та среща между двамата треньори. До днешния мач отборите на Пиоли никога не са побеждавали тези на Алегри - Стефано има на сметката си 5 равенства и 14 загуби.

"Милан" се изкачи на трето място във временното класиране с актив от 20 пункта, докато Старата госпожа остава на 8-о място с 13 точки.