10 от "Ботев" Враца си тръгнаха с точка от Коматево

Блестящ вратар спря "Ботев" Пловдив

"Ботев" Пловдив и "Ботев" Враца завършиха наравно 1:1 в първи мач от 26-ия кръг на родния футболен шампионат. Гостите от Северозапада успяха да измъкнат точката, въпреки че почти цяло второ полувреме играха с човек по-малко заради червен картон на Мариян Иванов. С отличните си изяви вратарят на врачани Красимир Костов пък заслужено стана "Играч на мача"

На стадиона в Коматево "Ботев" Враца поведе след четвърт час игра с попадение на Мартин Кавдански, но в 19' домакините изравниха чрез Васил Шопов.

В 55' гостите останаха с 10 души, след като централният защитник Мариян Иванов игра с ръка в наказателното поле и получи втори жълт, респективно червен картон. За "жълто-черните" бе отсъдена дузпа, която щатният изпълнител Тодор Неделев не успя да превърне в гол. Националът бе спрян от стража Красимир Костов, който спаси удара му, а след това се отчете и с още блестящи намеси.

Така Неделев продължава да няма попадение във вратата на "Ботев" Враца в елита.

До края на мача врачани удържаха, като дори можеха да си тръгнат и с трите точки, но в 78' вратарят на пловдивчани Даниел Кайзер се намеси при шут от дистанция на Георги Вълчев.

След равенството "Ботев" Пловдив завършва на четвърто място в крайното класиране на редовния сезон. "Канарчетата" са с актив от 45 точки. Днешният им съперник - "Ботев" Враца, е десети с 31 точки и ще играе във втората осмица.

Съставите

"Ботев" Пловдив: 22. Кайзер, 81. Зехиров (14. Ст. Шопов 80'), 3. Пиргов, 5. Димитров, 66. Да Силва (24. Марин 46'), 18. Терзиев, 16. В. Шопов, 8. Неделев (к), 11. Добрев (28. Филипов 64'), 39. Вутов, 10. Доре