10 от ЦСКА с исторически успех над "Лудогорец"

Първа победа за "червените" над "орлите", при това в Разград. Разликата на върха е вече 2 точки

ЦСКА постигна историческа първа победа за първенство срещу "Лудогорец". "Червените" спечелиха с 2:1 насред "Лудогорец Арена" и намалиха изоставането от разградчани на 2 точки след 15-ия кръг в Първа лига.

ЦСКА успя да направи пълен обрат, макар и с 10 души, след като голмайсторът на тима Фернандо Каранга бе изгонен за втори жълт картон.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме и създадоха по едно чисто положение. "Червените" първи бяха близо до гол, но Тиаго пропусна от чиста ситуация в 7-а минута. Бразилецът бе изведен от Манолев сам срещу вратаря, но не намери добре топката и стреля в аут.

В 35-а минута Джоди Лукоки върна към Върджил Мисиджан, но холандецът не уцали опразнената врата.

Второто полувреме започна по най-добрия начин за "Лудогорец". В 49-а минута Марселиньо проби от ляво и пусна пас към Густаво Кампаняро, който с удар в близкия ъгъл не сгреши - 1:0 за домакините.

ЦСКА успя да изравни в 59-а минута, когато след късо изпълнение на ъглов удар Тиаго центрира, Фернандо Каранга надскочи Козмин Моци и с глава насочи топката в долния ляв ъгъл - 1:1.

Малко по-късно Лудогорец бе близо до втори гол, но Джоди Лукоки не намери рамката на вратата.

В 67-а минута голмайсторът на "червените" Фернанго Каранга получи втори жълт картон и остави гостите в намален състав в оставащите минути до края. Бразилецът посегна с ръка при единоборство с Моци и реферът Драгомир Драганов прецени, че ситуацията заслужава втори жълт картон за Каранга.

Две минути по-късно на терена се появи Кевин Меркадо, който замени неубедителния Густаво Кулма. В 71-а минута Меркадо се превърна в герой за гостите, след като овладя топката пред наказателното поле и с прецизен шут по тревата в долния десен ъгъл вкара победния гол за ЦСКА.

В 82-а минута Марселиньо се извиси в наказателното поле и стреля с глава, но вратарят на ЦСКА Черниаускас изби в корнер.

Състави

"Лудогорец": Хорхе Броун, Сисиньо, Игор Пластун, Козмин Моци, Натанаел, Светослав Дяков (88-Жуниор Кишада), Абел Анисе, Густаво Кампаняро (74-Клаудиу Кешерю), Марселиньо, Върджил Мисиджан, Джоди Лукоки (74-Вандерсон)

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Антон Недялков, Александър Барт, Николай Бодуров, Александър Дюлгеров, Кристиян Малинов, Рубен Пинто, Тиаго Родригеш (84-Кирил Десподов), Станислав Манолев (89-Кевин Кубемба), Густаво Кулма (69-Кевин Меркадо), Фернандо Каранга