10 от "Левски" излъгаха "Черно море", Станислав Костов герой

"Сините" се приближиха до ЦСКА и "Лудогорец"

"Левски" победи "Черно море" с 1:0 във Варна в среща от плейофната фаза в Първа лига. Попадението реализира Станислав Костов преди почивката с единствения точен удар в мача.

"Сините" завършиха срещата с 10 души, след като Луи Нганиони беше отстранен малко преди края.

Домакините започнаха по-активно, но първи до гол стигнаха гостите. В 16-та минута Нганиони изведе отляво Станислав Костов, който преодоля Мирослав Енчев, навлезе в наказателното поле и с удар в близкия ъгъл вкара за 1:0 за "сините".

До края на полувремето единственото положение бе удар на Иван Горанов от фаул, след който обаче топката премина над вратата на "Черно море".

През втората част и двата отбора не успяха да създадат нито едно голово положение. В 84-та минута "Левски" остана с 10 души на терена, след като Нганиони получи втори жълт, респективно червен картон, за нарушение срещу Жоаким Балми.

След успеха "Левски" остава трети с 58 точки, но вече само на 3 зад големия си съперник ЦСКА (61) и на 6 от шампиона "Лудогорец" (64).

Съставите

"Черно море" (4-2-3-1): Иван Дюлгеров, Мирослав Енчев, Виктор Генев, Мартин Костадинов, Юго Кононго, Мехди Фенуш, Родриго Енрике, Васил Панайотов, Патрик Андраде, Мартин Минчев, Жоржиньо

"Левски" (4-2-3-1): Николай Михайлов, Живко Миланов, Седрик Унтонджи, Нуно Рейш, Иван Горанов, Кали Тиам, Мартин Райнов, Луи Нганиони, Богдан Вашчук, Станислав Иванов, Станислав Костов