10 от "Славия" нанесоха първа загуба на "Лудогорец"

"Белите" продължават отличното си представяне в първенството

"Славия" продължи отличното си представяне от началото на сезона, нанасяйки първа загуба на "Лудогорец".

"Белите" победиха с 1:0 благодарение на красив гол от далечна дистанция на Тони Тасев, но завършиха срещата с 10 души.

След победата "Славия" вече има 17 точки, изравнявайки се на върха в таблицата с "Ботев" Пловдив.

"Лудогорец" е трети с 15 точки, но има и два мача по-малко. Загубата е първа за шампионите, които бяха в серия от пет поредни успеха и бяха допуснали само две попадения.

През първата част "Лудогорец" доминираше, а "Славия" не успя да отправи нито един точен удар. В 48-ата минута обаче домакините поведоха. Тони Тасев стреля от около 30 метра и изненада вратаря Серджио Падт.

Само десет минути по-късно белите останаха и с 10 човека. Мартин Георгиев, който играеше първия си мач като титуляр, извърши грубо нарушение срещу Бърнард Текпетей. Първоначално бранителят получи жълт картон, но след намесата на ВАР, реферът Ивайло Стоянов промени решението си и го изгони.