20-годишен сърбин от "Айнтрахт" вкара 5 гола на "Фортуна" Дюселдорф

Лука Йович се най-младият играч с такова постижение в Бундеслигата

20-годишният сръбски нападател Лука Йович се превърна в звезда на Бундеслигата за 46 минути. Точно толкова бяха необходими на футболиста на "Айнтрахт" да отбележи цели 5 гола във вратата на "Фортуна" Дюселдорф при победата със 7:1 в среща от 8-мия кръг на първенството.

Така Йович гордо носи отличието за най-млад играч с толкова попадения в един мач в германското първенство. Рекордът по брой отбелязани голове се държи от Герд Мюлер, който се разписва шест пъти в един мач с екипа на "Кьолн" през сезон 1977/78 г.

Себастиан Алер откри резултата за "Айнтрахт" в 20-ата минута с попадение от дузпа. След това започна рециталът на сърбина, който играе в тима под наем от "Бенфика".

Той се разписа в 26-ата и 34-ата минута, като първото попадение бе изключително красиво и постигнато с акробатичен удар след центриране.

Алер се разписа още веднъж, но само за да прекъсне серията на Йович. Той продължи да бележи и през второто полувреме - в 55-ата, 69-ата и 72-ата минута.

Единственото попадение за "Фортуна" падна в началото на втората част и бе дело на Лукебакио.

Така "Айнтрахт" изпревари "Байерн" Мюнхен и е на 6-о място в класирането.