3 асистенции на Меси, дебют на Рамос и контузия на Неймар при победа на ПСЖ

Френският тим надви "Сент Етиен" с 3:1

"Пари Сен Жермен" победи "Сент Етиен" с 3:1 в среща от 15-ия кръг на френската Лига 1. Срещата завърши след обрат, а новата звезда на парижани Лионел Меси се отличи с 3 асистенции.

Серхио Рамос записа първи минути във френското първенство, след като премина през лятото в ПСЖ, но дълго лекуваше контузия в прасеца. Той започна като титуляр и игра цял мач.

В 25-ата минута Вахби Макон от "Сент Етиен" стреля, Джанлуиджи Донарума спаси, но при добавката Буанга вкара. Първоначално голът беше отменен заради засада, но след това беше признат след намеса на системата за видеоповторения.

До края на първото полувреме гостите изравниха. Маркиньос вкара с глава след центриране на Меси.

След почивката Мбапе, Неймар и Меси пропуснаха положения за гостите. В 79-ата аржентинецът изведе Ди Мария, който се разписа със силен удар. В края на мача Маркиньос вкара втория си гол с глава, отново след центриране на Меси.

Лошата новина за треньора Маурисио Почетино е контузията на Неймар. Бразилецът беше изнесен на носилка в края на мача, след като получи контузия в глезена.

С победата ПСЖ събира 40 точки и остава с комфортен аванс на върха, докато "Сент Етиен" е последен с 12.