4 години по-късно: "Динамо" Киев отново е в групите на Шампионска лига (ВИДЕО)

Украинците с втори успех срещу "Гент"

Четири години след последното си участив в груповата фаза на Шампионската лига, "Динамо" Киев отново е сред най-добрите на Стария континент.

Тимът на Мирча Луческу записа нов успех срещу "Гент" в плейофите - този път с 3:0, и, след 2:1 в първия двубой, елиминира белгийците с общ резултат 5:1.

В Киев домакините откриха резултата още в 9' с красив гол на Виталий Буялски, а в 36' Карлос Де Пена бе точен от дузпа за 2:0. Само 4 минути след почивката Херсон Родригес, също от наказателен удар, оформи класическата победа за "Динамо".

Плейофите на Шампионската лига тази вечер не предложиха нито един гол, освен трите на ст. "Олимпийский". Място в груповата фаза си осигуриха "Олимпиакос" и "Ференцварош", които направиха нулеви равенства с "Омония" и "Молде".