4 от 4 за "Левски" на Стоянович

"Сините" увеличиха аванса си на върха

"Левски" постигна четвърта поредна победа под ръководството на Славиша Стоянович. "Сините" се наложиха над "Етър" на стадион "Ивайло" с 2:1 в среща от шестия кръг на Първа професионална лига.

Гостите поведоха в резултата в 26-ата минута чрез Жерсон Кабрал, а в края на първото полувреме Станислав Костов удвои. Тимът на Красимир Балъков върна един гол в 63-ата минута, когато точен бе Флоран Боджадж, но в оставащите минути не успя да се добере до точката.

"Левски" е лидер в класирането с 16 точки, с четири повече от ЦСКА и с шест от "Лудогорец", които са с мач по-малко. "Етър" е на 13-а позиция с 4 точки.

В 16-ата минута Давиде Мариани прати топката в напречната греда, а топката тупна на голлинията. При добавката Станислав Костов не успя да намери целта.

В 26-ата минута Обертан премина през трима бранители, след което намери Кабрал, който с плътен удар откри резултата.

В 35-ата минута домакините имаха претенции за дузпа след съприкосновение на Младенов с Горанов, но съдията Стефан Апостолов даде знак играта да продължи.

Минута преди края на първата част Никола Колев сгреши при изнасянето на топката и Мариани излезе сам срещу вратаря, но Иванов показа страхотен рефлекс. Секунди по-късно обаче Костов се пребори за топката, като изпревари Сърмов и отбеляза за 2:0.

Второто полувреме започна с пирошоу на двете агитки, което прекрати мача за 6-7 минути. В 58-ата минута Белаид препречи пътя на Румен Руменов, но това убегна на съдията.

В 63-ата минута Белмонт по елементарен начин изпусна Боджадж и той с мощен удар намали резултата.

Паулиньо се завърна на терена като резерва и в 78-ата минута бе много близо да отбележи трети гол за "Левски".

В 82-ата минута Полачек отрази силен изстрел на Руменов. Секунди преди края Даниел Младенов с красив удар от малък ъгъл прати топката над гредата.

Реферът Стефан Апостолов даде 10 минутно продължение. В 96-ата минута Младенов стреля, но Полачек отново спаси.

Съставите

"Етър": Христо Иванов, Георги Сърмов, Иван Скерлев, Крум Стоянов, Никола Колев (86-Чавдар Ивайлов), Румен Руменов, Флорент Боджадж, Даниел Младенов, Ерик Почански (90+1 Велко Батрович), Иван Стоянов, Жилсон Силва (46-Иван Петков)
Треньор: Красимир Балъков

"Левски": Мартин Полачек, Аймен Белаид, Иван Горанов, Холмар Ейолфсон, Давиде Мариани, Антъни Белмонт (86-Филипе Нашименто), Милош Цветкович, Хали Тиам, Жерсон Кабрал, Станислав Костов, Габриел Обертан