5 червени картона в дербито "Фенербахче" - "Бешикташ" (ВИДЕО)

"Фенерите" спечелиха с 2:1, но съдията беше главен герой в срещата

Facebook

Дербито от 6-ия кръг на турското първенство между "Фенербахче" и "Бешикташ" завърши с победа за домакините с 2:1, но и с цели 5 червени и 9 жълти картона.

Съдията Али Палабиик даде край на срещата, когато на терена бяха останали 9 играчи на "фенерите" и 8 на техните съперници.

Домакините излязоха напред  в резултата в 20-ата минута, когато Жулиано се разписа от дузпа. В 43-ата минута Куарешма от "Бешикташ" бе изгонен, а малко по-късно го последва и Нето от домакините.

В 85-ата минута Хътчинсън получи втори жълт картон за игра с ръка в наказателното поле. Янсен пък реализира от последвалата дузпа. Само минута по-късно Райън Бабел намали за 1:2.

Грубо влизане на Исмаил Койбашъ изравни съставите, а в добавеното време Огюзан Озякюп получи трети червен картон за "Бешикташ".

"Галатасарай" е водач в класирането в Турция с 13 точки. Толкова има и "Бешикташ", но с мач повече. "Фенербахче" е на трето място с 11.