9 точки за Везенков при загуба на "Барса" в Европа

Каталунците не успяха да победят "Брозе Баскетс"

"Барселона" допусна поражение с 65:85 (17:18, 14:22, 16:19, 18:26) срещу "Брозе Баскетс" в среща от 16-ия кръг на Евролигата по баскетбол.

Александър Везенков реализира 9 точки, хвана 2 борби и блокира един изстрел на противников състезател. Крилото влезе като резерва за каталунците и игра близо 25 минути.

Германският отбор имаше сериозно превъзходство във втората и в последната четвърт, когато оформи големия си аванс в резултата.

Тайръс Райс реализира 19 точки за състава на "Барса", докато най-резултатни от домакините бяха Дариъс Милър и Янис Стрелниекс с по 20 точки.

До момента испанският гранд има 7 победи и 9 поражения на 11-ото място в класирането. "Брозе Баскетс" е на десетата позиция със същия актив.