Адриан Андреев участва в турнир в разгара на пандемията

Във Флорида се провежда демонстративна надпревара

Докато целият свят се бори с пандемията от COVID-19, във Флорида започна демонстративен тенис турнир с българско участие.

Адриан Андреев е сред шестимата участници в International Tennis Series. Форматът на надпреварата е два от три сета. В тях обаче се играе до четири, а не до шест гейма.

Българският тенисист стартира с две победи - 4:0, 4:1 над Еван Кинг и 4:2, 4:0 над Емет Уорд.

В третия си мач Андреев загуби от италианеца Паоло Лоренци с 3:4 (4), 2:4 за 59 минути.

Лоренци, който е №121 в света, е тенисистът с най-преден ранкинг от участниците.

Турнирът се провежда на кортовете на академия в Брадентън. Именно там живее Андреев, което му позволява да участва в демонстративните мачове.

САЩ е най-засегнатата от COVID-19 страна в света. Заразените там са над 738 хиляди души, а жертвите 39 хиляди.

bTV призовава: останете си вкъщи!