Агресивна Сърбия победи минимално Коста Рика (ГАЛЕРИЯ)

Александър Коларов вкара единственото попадение в мача

Сърбия победи Коста Рика с 1:0 в първия мач от пета група. Така "плавите" временно оглавиха класирането преди срещата между Бразилия и Швейцария, която започва в 21 ч. Автор на единственото попадение бе капитанът на Сърбия Александър Коларов.

През първото полувреме имаше няколко любопитни ситуации и пред двете врати. В 12-ата минута Джанкарло Гонсалес се озова на отлична позиция, но ударът му с глава не намери очертанията на вратата.

В 26-ата минута едно от големите имена в състава на Сърбия - Сергей Милинкович-Савич, излезе сам срещу Кейлор Навас, но не успя да нанесе удар. В края на полувремето футболистът на "Лацио" направи задна ножица, но се оказа, че е бил в засада.

През втората част "плавите" започнаха агресивно, а в началните минути Митрович бе спрян от именития страж на Коста Рика.

Сърбия все пак поведе в 57-ата минута. Капитанът Александър Коларов изпълни отлично пряк свободен удар с левия крак за 1:0.

След попадението, западната ни съседка продължи да атакува, но Милинкович-Савич направи още няколко сериозни пропуска.