Агуеро донесе победата на Аржентина над Русия на обновения "Лужники"

При гола останаха съмнения за засада

Домакинът на Мондиал 2018 Русия загуби от Аржентина с 0:1 в една от най-интересните контроли този уикенд.
Попадение на Серхио Агуеро в 86-а минута донесе победата на "гаучосите" при официалното откриване на стадион "Лужники" след реконструкцията му.

Цял мач за Аржентина игра мегазвездата Лионел Меси, а Серхио Агуеро отстъпи мястото си на терена на Пауло Дибала веднага, след като отбеляза единственото попадение в мача.

Южноамериканците доминираха през целия мач и по-интересните голови ситуации бяха пред вратаря на домакините Игор Акинфеев.

Агуеро можеше да открие резултата още преди почивката, но негов удар от движение бе спасен с вещина от Акинфеев.

Превъзходството на гостите даде резултат в 86-а минута, когато Кристиан Павон проби от дясно и подаде на Агуеро, чийто първи удар бе париран от защитник на Русия, но при добавката с глава Агуеро прати топката в мрежата. При попадение останаха сериозни съмнения за засада при паса към Павон.

Следващите контроли на двата отбора са на 14 ноември. Русия посреща Испания в Санкт Петербург, а Аржентина играе с Нигерия в Краснодар.