Ахмедов направи "Нефтчи" шампион на Азербайджан (ВИДЕО)

Той вкара единственото попадение в решителния мач срещу "Карабах"

Facebook

Преотстъпеният от ЦСКА на "Нефтчи" Баку нападател Ахмед Ахмедов реши съдбата на футболната титла на Азербайджан. Българинът вкара единственото попадение при победата с 1:0 на неговия тим срещу "Карабах" в последния кръг на шампионата.

Ахмедов се разписа в 90-ата минута, след като 5 минути по-рано влезе като резерва. Това е и единственият гол на българина в 9 мача, който изигра за "Нефтчи".

Но пък той се оказа достатъчен за да донесе на тима така жадуваните 3 точки. В крайното класиране "Нефтчи" е първи с 59 точки, а "Карабах" - втори с 57.

Снимка: Facebook

Титлата е девета за тима, в който играе Ахмедов. За последно "Нефтчи" стана шампион през сезон 2012/2013.

26-годишният Ахмедов, който премина в ЦСКА от "Дунав" в началото на 2020 г., беше изпратен под наем в Азербайджан през февруари 2021 г. Договорът между двата клуба изтича в края на сезона.