"Аякс" не показва милост! 13:0 срещу "Венло"

Грандът на нидерландския футбол подобри своето собствено постижение

Нидерландският "Аякс" помни времена, в които футболните отбори от цяла Европа трепереха при споменаването на името му. Днес не можем да поставим тима сред хегемоните в европейските клубни турнири, но у дома амстердамци остават институция и пазят тази привилегия с гръмки успехи.

В последния кръг на местното първенство "Аякс" постигна рекордна за Ередивизи победа - 13:0 като гост на "Венло".

Възпитаниците на Ерик тен Хаг се развихриха от началото на срещата и за 45 минути натрупаха 4 безответни гола на своята сметка. След почивката тимът на "Венло" остана с човек по-малко, а от "Аякс" не показаха милост. До края на мача още 9 пъти вратарят на домакините трябваше да вади топката от мрежата.

Пет гола за успеха вкара Ласина Траоре. По два добавиха Юрген Екеленкамп и Клаас-Ян Хунтелаар, а веднъж се разписаха Душан Тадич, Дейли Блинд, Антъни и Лисандро Мартинес.

Така "Аякс" подобри рекорда за най-изразителна победа в местното първенство. И предишното постижение беше дело на тима от Амстердам - 12:1 срещу "Витес" в мач, игран през май 1972.