"Академик" Пд даде всичко от себе си, но не успя да победи "Сигал" Прищина (ВИДЕО)

Гледайте "Левски" - "Апоел" Галил Елион в четвъртък от 19 ч. по RING и на btvnovinite.bg

Финалистът от миналия сезон в Балканската лига - "Академик" Пловдив, допусна четвърта загуба в груповата фаза на турнира. Избраниците на Йордан Янков записаха поражение от косовския "Сигал" Прищина със 74:78 в зала "Колодрума".

"Академик" се бори до последно, а две минути преди края резултатът бе равен – 69:69 след тройка на Николай Титков. Гостите от Прищина обаче не се дадоха и извоюваха успеха в последните секунди.

Най-резултатен за пловдивчани бе Неманя Бешович с 12 точки и 8 борби. Томислав Минков добави 11 и 9 борби. Николай Титков се отчете с 10 точки.

Дейшон Бърк бе най-резултатен за "Сигал" с 21 точки. Уендъл Мичъл вкара 17. Бирам Файе оформи "дабъл-дабъл" – 16 точки и 15 борби.

Утре е последният мач с българско участие в Балканската лига за тази календарна година. От 19 ч. "Левски" е домакин на "Апоел" Галил Елион. Срещата може да гледате на живо по RING и на btvnovinite.bg.