Александър Тонев резерва, Селтик с важна точка в Румъния

Селтик стигна до 1:1 при гостуването на Астра

Getty Images/Guliver Photos

Българският национал Александър Тонев остана резерва за Селтик при равенството 1:1 в гостуването срещу румънския Астра (Гюргево) в среща от четвъртия кръг на група „D” в Лига Европа.

Стефан Йохансен изведе гостите напред в резултата още през първата част, а Вилиам изравни за отбора на Астра, който доигра мача в намален състав след изгонването на Лабан в добавеното време. Спечелената точка почти сигурно класира Селтик в следващата фаза на турнира.

В същото време Динамо (Загреб) загуби тежко у дома от Залцбург с 1:5 в другия мач от групата. Хеттрик за гостите реализира Джонатан Сориано, а по едно попадение добавиха Кевин Кампъл и Бруно. Точен за домакините бе Анхело Енрикес.

Така „биковете”събраха 10 точки и си осигуриха участие в 1/16-финалите на турнира, след като в оставащите два кръга не могат да бъдат изместени от първите две места в групата.

Селтик е втори с 8 точки, следван от Динамо (Загреб) с 3, а Астра е на дъното с 1 точка и няма шансове за продължаване напред.