Али Соу дарява фланелката си от мача с "Рома" за добра кауза

Нападателят на ЦСКА се присъедини към каузата "Повече от отбор"

Голяма част от футболистите най-вероятно биха запазили своите фланелки от паметен мач от европейските клубни турнири.

Нападателят на ЦСКА Али Соу обаче реши да постъпи благородно. Той предостави на търг горната част на екипа, който носеше при победата с 3:1 над италианския гранд "Рома" в груповата фаза на Лига Европа.

В последния мач от турнира за "червените" Соу вкара два гола, за да може неговият отбор да постигне първа победа над този съперник след 5 срещи.

Събраните пари ще отидат за благотворителната кауза, която защитават от ЦСКА. Преди седмици от тима обявиха, че всички средства по кампанията "Повече от отбор" ще бъдат дарени за закупуване на респираторни апарати, нужни на медиците, които се борят за животите на хора, заразени с коронавирус.

Търг за тениската на Соу се организира във "Фейсбук" страницата на ЦСКА, като феновете имат 3 дни, в които да предложат най-високата сума. Фланелката ще бъде с автограф от нападателя.

Продължава и продажбата на виртуални билети, чиито цени са от 10 до 100 лв. и също спомагат за набиране на средства.