Амбициран "Ливърпул" тръгна на четвърта

Никакви проблеми за мърсисайдци срещу "Уест Хем"

Уверено начало за "Ливърпул" във Висшата лига. Мърсисайдци победиха с 4:0 "Уест Хем" у дома в мач от първия кръг на новия шампионат. Голмайсторът на миналия сезон Мохамед Салах започна кампанията, както приключи предходната - с гол. Две попадения реализира Садио Мане, а Даниел Стъридж оформия крайния резултат 24 секунди след влизането си в игра.

Домакините започнаха много агресивно, пресирайки съперника дълбоко в неговата половината. Въпреки непрестанните опити на "чуковете" за изкуствени засади, атакуващите играчи на Юрген Клоп намериха път към вратата на Фабиански.

Само 19 минути бяха необходими на Мохамед Салах да поведе мърсисайдци. Новото попълнение Наби Кейта напредна към наказателното поле, намери влизащия на скорост по лявото крило Андрю Робъртсън. Шотландецът пусна по земя за Салах, а египтянинът спокойно вкара за 1:0.

Натискът на "Ливърпул" продължи и Садио Мане направи 2:0 преди почивката. В 53-ата минута сенегалецът отбеляза второто си попадение след пас на Роберто Фирмино, но останаха съмнения за засада.

24 секунди след влизането си в игра Даниел Стъридж оформи крайното 4:0, затвърждавайки добрата си форма от предсезонната подготовка.