169-ият в света детронира Димитров в Акапулко

Това бе трети мач между двамата тенисити, като досега американецът Райън Харисън не бе печелил дори сет

Григор Димитров загуби от Райън Харисън в 3 сета, в отделчните части 5:7, 6:4, 0:6.

Срещата започна с предимство на сервиращите тенисисти, които спечелиха първите шест гейма. При 3:3, Григор Димитров се възползва от първата си възможност за пробив в мача и поведе в резултата с 4:3. При 5:4 първата ракета на България сервира за спечелване на сета, но вместо това допусна пробива да бъде върнат. В следващите два гейма Харисън игра по-добре и съвсем заслужено спечели първата част с 5:7.

Вторият сет започна отлично за Димитров, който спечели подаването на американеца и повече с 1:0. При резултат 5:4 българският тенисист отново сервира за спечелване на часта, но този път беше безпощаден и спечели гейма на нула.

Третият сет започна ужасно за Григор, който допусна ранен пробив. До края на мача грешките преоблаваха в играта на българският тенисист и той загуби последната част на нула.

Това бе трети мач между двамата тенисити, като досега американецът не бе печелил дори сет, но сега се поздрави с победата.