"Андерлехт" укроти АПОЕЛ като гост. Живко Миланов игра цял мач (ВИДЕО)

Белгийците спечелиха с 1:0

"Андерлехт" спечели първия мач от осминафиналите на Лига Европа срещу кипърския АПОЕЛ. Белгийците победиха с 1-0 благодарение на гол на Никулае Станчу в 29-та минута.

Живко Миланов отново игра цял мач за отбора от Никозия, който имаше пълната подкрепа от всеотдайните фенове на АПОЕЛ. Домакините обаче не успяха да създадат много чисти положения за гол, макар и да владееха често топката, особено през второто полувреме.

Един неточен удар на Давид Барал и топка, пратена в напречната греда от бившия играч на "Ботев" Пловдив - Вандер Виейра, бяха най-опасните ситуации за АПОЕЛ.

"Андерлехт" пък можеше да вкара и втори гол при някоя от контрите си към края, но чисти положения пропуснаха резервите Франк Ачеампонг и Масимо Бруно.