Анджелик Кербер с трудна победа на рождения си ден

Световната номер 1 се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия

Защитаващата титлата си от миналата година в Австралия германска тенисистка Анжелик Кербер отпразнува 29-ия си рожден ден с победа над сънародничката си Карина Витхьофт с 6:2, 6:7 (3), 6:2.

Кербер, която миналата година на финала се справи със Серена Уилямс, имаше самата себе си за голям враг в мача. Във втория сет по време на тайбрека при водачество 3:2 направи две поредни двойни грешки и изоставаше с 3:4. Съперничката ѝ спечели своите три следващи точки и изравни мача.

Кербер също така стартира зле и в третия сет, като още първото си подаване подари на Витхьофт, но се вдигна и обърна мача до 4:1, спасявайки два брейк-пойнта в петия гейм. След това тя даде един гейм още на сънародничка си и взе победата за 2 часа и 8 минути.

Двете германки са се срещали още два пъти и победите са били за водачката в световната ранглиста.

Следващата ѝ съперничка е победителката от мача Кристина Плишкова и Ирина-Камелия Бегу.

"Винаги играя на рождения си ден и винаги това се случва на Откритото първенство на Австралия. Но сега за мене е нещо ново напрежението при защитата на титлата. Но въпреки това се опитах да се забавлявам, доколкото е възможно, заяви Кербер.