Англия и Бразилия със скучно 0:0 на „Уембли”

Гостите удариха греда, домакините не създадоха положение

Англия и Бразилия разочароваха зрителите със скучно 0:0. Приятелският двубой се игра на стадион „Уембли”.

Бразилците владееха топката в 66% от времето и атакуваха повече. Само три от общо 13-те им удара обаче попаднаха в рамките на вратата. Най-добрата ситуация за „селесао” бе изстрелът на Фернандиньо в гредата в средата на второто полувреме.

Домакините бяха още по-беззъби в нападение и на практика не създадоха положение пред вратата на петкратните шампиони.  В 89-ата минута Доминик Соланке бе намерен непокрит, но се забави с овладяването на топката и Алисон блокира удара му.

Нулевото равенство е второ поредно за англичаните, които преди няколко дни играха и срещу Германия. Тимът на Гарет Саутгейт остава непобеден в последните си шест двубоя.