Англия обърна Уелс с гол в последната минута

Две резерви се разписаха за "Трите лъва"

Англия спечели британското дерби срещу Уелс в груповата фазана на Европейското първенство по футбол във Франция. "Драконите" откриха резултата, но възпитаниците на Рой Ходжсън успяха да направят пълен обрат във втората минута на продължението.

Първото попадение бе дело на Гарет Бейл, а за Англия се разписаха резервите Варди и Стъридж.

Двубоят стартира равностойно. И двата тима имаха добри възможности, но Лалана и Руни пропускат за Англия, а Бейл и Коуман за Уелс. Постепенно „Трите лъва” наложиха своето темпо в мача и опасностите се пренесоха пред вратата на Хенеси.

В 32-та минута английският тим имаше претенции за дузпа след игра с ръка в наказателното поле на Дейвис. Съдията Феликс Брих обаче реши да не показва бялата точка. Пет минути по-късно удар на Крис Смолинг с глава мина в опасна близост до гредата.

В 43-та минута Гарет Бейл откри резултата след удар от фаул и лоша намеса на английския вратар Джо Харт.

Второто полувреме започна с очакван натиск от страна на Англия. В 56-та минута резервата Джейми Варди прати топката във вратата на Уелс за 1:1. Футболистите претендираха за засада, но повторение показа, че топката е била отклонена от уелски защитник.

В преследването на победния гол по-настоятелни бяха футболистите на Англия. Добра възможност пропусна Стъридж в 63-та минута.

Във втората минута на добавеното време все пак Стъридж успя да прати топката във вратата на Уелс и да донесе трите точки за своя тим.

Състави:

Англия: Джо Харт, Кайл Уокър, Дани Роуз, Гари Кейхил, Крис Смолинг, Рахийм Стърлинг (Даниел Стъридж), Адам Лалана (Маркъс Рашфорд), Хари Кейн (Джейми Варди), Уейн Рууни, Ерик Дайър, Деле Али

Уелс: Уейн Хенеси, Крис Гънтер, Нийл Тейлър, Бен Дейвис, Джеймс Честър, Ашли Уилямс, Джо Алън, Хал Робсън-Кану (Джонатан Уилямс), Аарън Рамзи, Гарет Бейл, Джо Ледли (Дейвид Едуардс)