Английски и немски легенди в повторение на финала на Мондиал'66 пряко по RING

Футболистите ще отбележат 50-годишнината от зрелищния мач на 2 май

Английски и немски футболни легенди ще излязат на 2 май тази година на стадион "Ъптън Парк". Мачът ще е повторение на легендарния финал на Световното първенство през 1966 г.

Тогава пред препълнените трибуни на "Уембли" английският национален отбор печели единствената си световна титла за сега. Домакините побеждават тима на Западна Германия с 4:2.

Резултатът открива Хелмут Халер в 12-та минута, а 6 по-късно Джеф Хърс изравнява. Англичаните дори повеждат през второто полувреме чрез Мартин Питърс, но минута преди края Волфганг Вебер бележи и изпраща мача в продължения. В герой за домакините се превръща Джеф Хърст, който вкарва два гола.

Снимката, на която английският капитан Боби Муур вдига трофея е една от най-разпознаваемите днес, а футболистите от тима са истински герои в родината си.

Футболната среща на 2 май е кулминацията на множество чествания, свързани 50-годишния юбилей от постижението в Англия.

Мачът ще могат да наблюдават и българските зрители. Телевизия RING ще излъчи срещата пряко от 18:00 ч.

Фланелката на "Трите лъва" ще облекат едни от най-големите футболни легенди на острова, между които Дейвид Сиймън, Гари Невил, Дес Уокър, Сол Кембъл, Рио Фърдинанд, Стивън Джерард, Франк Лампард, Пол Скоулс, Лес Фърдинанд, Алън Шиърър, Теди Шерингам, Майкъл Оуен, Джо Коул, Йън Райт, Пол Гаскойн, Скот Паркър, Джон Барнс, Джейми Реднап и други.

Съставът на Германия е не по-малко впечатляващ. Оливер Кан, Михаел Балак, Матиас Замер, Лотър Матеус, Щефан Фройнд, Андреас Мьолер, Оливер Бирхоф, Йенс Лемън, Щефан Ефенберг, Оливер Ньовил, Юрген Колер, Пиер Литбарски, Клаус Аугенталер, Олаф Тон, Торстен Фрингс, Йенс Йеремис и други ще се опитат да излязат победители от сблъсъка този път.

Дали Англия отново ще триумфира или Германия този път ще се наложи като гост? Гледайте на 2 май от 18:00 ч. пряко по телевизия RING.