Анри тръгна със загуба в "Монако"

"Монегаските" отстъпиха на "Страсбург"

Тиери Анри започна със загуба треньорската си кариера начело на "Монако". "Монегаските" отстъпиха с 1:2 при гостуването на "Страсбург" от 10-ия кръг в Лига 1.

Домакините поведоха в 17-ата минута с гол на Адриен Томасон. В 66-ата минута гостите останаха с човек по-малко. Самуел Грандсир, който се бе появил в игра две минути по-рано, вдигна опасно високо крака си срещу съперник и бе изгонен.

В 84-ата минута "Страсбург" удвои с точно изпълнение на Мотиба, а в добавеното време "монегаските" стигнаха до почетно попадение благодарение на точно изпълнена дузпа от Юри Тилеманс.

След десет кръга в Лига 1 ПСЖ води с максимален брой от 30 точки. Изграчите на Томас Тухел имат аванс от осем точки пред "Лил", а "Монако" е едва на предпоследната 19-а позиция със само шест точки.