Ансамбълът спечели и сребро в Минск

Грациите приключват последния турнир преди олимпийските игри с 3 медала

Ансамбълът по художествена гимнастика на България приключи последния си турнир преди участието на олимпийските игри - Световната чалъндж купа в Минск, Беларус, с 3 медала.

Симона Дянкова, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова останаха на второ място във финала на смесеното съчетание (с обръчи и бухалки). Те получиха оценка от 45,450 точки. Контестацията на щаба ни не беше уважена и така българските не успяха да изпреварят представителките на Израел (45,500 точки).

В надпреварата участваха само 4 ансамбъла, като на трето място се класира Узбекистан (43,700 точки).

По-рано през деня момичетата на Весела Димитрова и Михаела Маевска спечелиха злато за съчетанието с 5 топки с рекордна оценка, а вчера в многобоя останаха на втора позиция.

Татяна Воложанина допусна грешка при представянето на съчетанието си с лента и остана осма във финала на този уред.

Олимпийските игри в Токио стартират на 23 юли. Турнирът по художествена гимнастика ще бъде в началото на август. Квоти за надпреварата имат ансамбълът, както и индивидуалните гимнастички Боряна Калейн и Катрин Тасева.