"Арда" нанесе нова тежка загуба на "Пирин" Благоевград

Първа победа при Георги Чиликов

"Арда" записа първа победа при Георги Чиликов. Отборът от Кърджали спечели с класическото 3:0 домакинството си на "Пирин" и задълбочи кризата при "орлетата".

Лъчезар Котев, Иван Коконов и Тонислав Йорданов бяха точни за домакините, като още един гол на Йорданов бе отменен заради засада след намесата на ВАР.

След това поражение столът на треньора на благоевградчани Уорън Фийни започна да се клати още по-сериозно. "Пирин" е на последно място с едва 3 точки. "Арда" пък е девети с 8.

Домакините тотално доминираха и в 10-ата минута откриха резултата. Лъчезар Котев овладя топката на около 25 метра от вратата на "Пирин" и с хубав удар преодоля Шейтанов за 1:0.

В 40-ата минута Жуниньо напредна, навлезе в наказателното поле и подаде към Коконов, който с левия крак намери далечния ъгъл на вратата на гостите - 2:0.

През второто полувреме дебют за "Арда" направи Атанас Зехиров, а Тонислав Йорданов с красиво изпълнение на дузпа в стил "Паненка" оформи крайното 3:0 в 59-ата минута.