"Арда" направи пълен обрат срещу "Етър"

Тимът от Кърджали с нов силен мач в Първа лига

Отборът на "Арда" Кърджали продължава с успешното си представяне в Първа лига. Възпитаниците на треньора Стамен Белчев победиха с 2:1 "Етър", правейки пълен обрат през втората част, след като губеха с 0:1.

"Арда" вече е на пето място в класирането с 18 точки, а "Етър" е девети с 11.

Футболистите на "Арда" първи стигнаха до сериозна атака. В 3-ата минута Спас Делев центрира, но Радослав Василев се размина с топката на удобна позиция. При ответната атака на "болярите" Крис Гади нанесе удар, но топката срещна тялото на Милчо Ангелов.

Домакините отговориха с опасна акция в 7-ата минута, при която Жоао Аморим стреля с глава, но Христо Иванов улови топката. Вратарят на "Етър" показа класата си в 18-ата минута, отразявайки шут на изскочилия срещу него Румян Ховсепян. В 19-ата минута гостите организираха опасна акция Ивайло Димитров отправи удар с глава, но Иван Караджов без проблеми улови топката.

Секунди преди почивката Ивайло Димитров влезе в наказателното поле на "Арда", преодоля Зоран Гаич и стреля, но Иван Караджов изби.

Второто полувреме започна добре за "Етър". В 49-ата минута Дарко Глишич задържа Ивайло Димитров в наказателно поле и съдията отсъди дузпа в полза на "болярите". Зад топката застана Красимир Станоев, които бе точен и се разписа за 0:1. Само две минути по-късно "Арда" изравни, след като Деян Лозев центрира в наказателното поле на съперника и Жоао Аморим се разписа за 1:1.

В 61-ата минута Дарко Глишич проби и стреля опасно, но Христо Иванов изби. Домакините направиха пълен обрат в 67-ата минута. Тогава Спас Делев центрира от корнер, а Илиас Хасани засече топката във вратата на противника за 2:1.

След попадението домакините заиграха по-внимателно и запазиха преднината си. В самия край на двубоя Спас Делев се контузи и напусна терена, а съотборниците му доиграха мача с човек по-малко.