"Арда" победи драматично "Ботев" Пловдив с 3:2

Спас Делев донесе успеха на тима от Кърджали с гол от странична ножица

"Арда" постигна домакинска победа с 3:2 срещу "Ботев" Пловдив в 4-ия кръг на Първа футболна лига. Тимът от Кърджали успя да се добере до трите точки, след като противниците им два пъти повеждаха в резултата.

Първият гол в мача падна секунди след началото му. Атанас Илиев от "Ботев" беше точен в 16-ата секунда на срещата.

Домакините обаче успяха да изравнят в 29-ата минута. Спас Делев стреля силно, но вратарят Янко Георгиев изби. Иван Коконов обаче успя да овладее топката и в крайна сметка да направи резултата 1:1.

Секунда преди края на първото полувреме Атанас Илиев вкара второто си попадение в мача.

Иван Коконов също записа втори гол в мача. Той беше точен в 70-ата минута от дузпа. Наказателният удар пък беше отсъден заради игра с ръка на Славчо Шоколаров.

5 минути преди края на редовното време Спас Делев зарадва феновете по трибуните с ювелирно изпълнение. Той успя да засече топката в наказателното поле и със странична ножица да я прати във вратата на "Ботев". Пловдивчани пък завършиха двубоя с човек по-малко, след като Джонатан си изкара втори жълт картон за нарушение срещу Леони.

В следващия кръг "Арда" гостува на "Ботев" Враца, а "Ботев" Пловдив е домакин на "Царско село".