"Aрда" пречупи "Славия" в зрелищен мач, двата тима завършиха с по 10 души

Новакът се изкачи до петото място във временното класиране

Новакът "Арда" продължава с отличното представяне от началото на сезона. Тимът от Кърджали победи с 3:2 "Славия" като гост в среща от осмия кръг на родния футболен шампионат.

Освен петте гола, мачът на "Овча купел" предложи още дузпа, която домакините изпуснаха (Чункчуков - 52'), както и по един червен картон за двата отбора. Деян Лозев от "сините" и Димитър Велковски от "белите" бяха изгонени в 55', след като се спречкаха и предизвикаха меле.

Иначе Спас Делев даде аванс на гостите в 21', а Галин Иванов изравни само четири минути по-късно. "Арда" вкара втори гол в 31' чрез Радослав Василев, с което се изчерпа всичко интересно преди почивката.

Тимът на Стамен Белчев покачи на 3:1 девет минути преди края, когато Елиша Сам не сбърка от бялата точка.

"Славия" отвърна в 86' чрез Владислав Узунов, но столичани не намериха сили за повече.

Така "Арда" се изкачи до петата позиция във временното класиране с актив от 12 точки, а "белите" са осми с 9. В следващия кръг отборът от Кърджали приема "Ботев" Враца, докато "Славия" гостува на "Дунав" Русе.

Съставите

"Славия": 13. Георгиев, 4. Патев, 6. Хуманес, 38. Гамаков, 19. Велковски, 35. Йомов, 8. Шоколаров, 73. Бенгюзов, 71. Стоев, 33. Иванов, 9. Чунчуков

"Арда": 1. Караджов, 20. Лозев, 5. Гаич, 71. Крумов, 12. Глишик, 27. Мартинов, 33. Сидоел, 25. Лукас, 7. Делев, 17. Коконов, 99. Василев