"Арда" се бори, но преклони глава пред "Апоел" Беер Шева

Тимът от Кърджали загуби с 0:2 в Лигата на конференциите

"Арда" дебютира в европейските клубни турнири със загуба. Тимът на Николай Киров отстъпи с 0:2 като домакин на израелския "Апоел" Беер Шева в мач от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите.

В Кърджали попаденията за гостите отбелязаха Лукас Барейро в 52' и Дор Мича в 78'.

Българският тим се бори, но загуби от опитния "Апоел", завършвайки двубоя без да отправи точен удар.

Преди почивката "Апоел" прати топката в мрежата зад Иван Караджов, но голът бе отменен заради засада.

Втората част започна лошо за "Арда" - израелците взеха аванс в 52', когато Барейро се оказа непокрит след изпълнение на ъглов удар и не сбърка.

Треньорът Киров направи офанзивни смени, те обаче не дадоха резултат. Вместо това "Апоел" стигна до втори гол - дело на Мича след мощен удар от въздуха от малък ъгъл в 78'.

Реваншът в Израел е насрочен за след седмица. При успех в сблъсъка, "Арда" ще се изправи срещу победителя от двубоя "Арарат" (Армения) - "Шльонск" Вроцлав (Полша).

Стартови състави

"Арда": 12. Караджов, 4. Стоев, 74. Крумов, 8. Желев, 25. Стоянов, 80. Котев, 27. Мартинов, 24. Лозев, 9. Делев, 98. Йорданов, 17. Коконов

"Апоел": 1. Харуш, 3. Келтьенс, 18. Тиби, 4. Магуел Витор, 5. Абу Абаид, 13. Ансах, 7. Сафури, 26. Гордана, 35. Барейро, 14. Аколатсе, 9. Шехтер